YARDIM
Ürün İade

İADE ŞARTLARI NELERDİR?

Sipariş ettiğiniz ürün ya da ürünlerden tam anlamıyla memnun kalmadıysanız veya bir problemden (hasar, arıza vs.) dolayı iade etmek istiyorsanız, ürünleri teslim aldığınız tarihten itibaren 30 gün içerisinde ürünün faturasının arkasındaki iade formunu eksiksiz olarak doldurarak tarafımıza iade talebinizi iletmeniz gerekmektedir. İsteğiniz doğrultusunda ürünü orijinal ambalajı bozulmadan ve yanında size gönderilen bütün belgelerle Merkez Mahallesi Yalçın Koreş Cd. Arifağa Sk. No:25 Yenibosna/ Bahçelievler/İstanbul adresine Yurtiçi kargo ile karşı ödemeli olarak gönderebilirsiniz. Ürününüz tarafımıza ulaştıktan sonra, ilgili birimlerce incelenecek ve iadesi için onay verilecektir. Bu süreç ortalama 2-5 iş gününü almaktadır. Kredi kartı ile verilen siparişlerde ödeme iadeleri ortalama 2-5 iş günü içerisinde gerçekleşmekte ve yapmış olduğunuz ödeme tutarı kredi kartınıza yatırılmaktadır. Tarafımızdan ödeme iadesi yapılan işlemlerin güncel kredi kartı ekstrelerine yansıması bankalara göre ortalama 1-3 iş günü sürmektedir.

Müşteri hizmetleri temsilcilerimiz ile yapacağınız görüşmeler sonucunda ürünleri tarafımıza gönderirken bazı hususlara dikkat etmeniz gerekmektedir.

1.Ürün(ler) orjinal ambalajı hasar görmemiş, kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş haliyle tarafımıza yollamanız gerekmektedir.
2. Ürünün satış faturasını mutlaka göndermeniz ve fatura arkasında bulunan ürün iade bölümünü doldurmanız gerekmektedir.
3. Eğer ürünün faturası kurumsal ise, iade işlemi için kurumun düzenlemiş olduğu, kargo payı dahil edilmeden, "Ürün Birim Fiyatı + KDV" şeklinde kesilmiş bir iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri iade faturası kesilmediği takdirde alınamamaktadır.
4. İç giyim ve mayoda üst grup kullanılmamış olmak kaydıyla faturadaki tutar üzerinden değiştirme veya iade yapılmaktadır.
5. İç giyim ve mayo alt grubunda hijyen dolayısıyla değiştirme yapılmamaktadır.
6. Müşteri ürünü, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür.
7. Müşterinin ürünü iade etmesi veya alışverişinden cayması halinde, iade edilen ürün tarafımıza ulaştığı andan itibaren on (10) gün içerisinde ürün bedeli iade edilir.
8. Ürün değişimlerinde stok revize edemediğimizden dolayı değişim yapılamamakta, ürünler iade alınmaktadır.

Ürününüz tarafımıza ulaştıktan sonra, ilgili birimlerce incelenecek ve iadesi için onay verilecektir. Bu süreç ortalama 2-5 iş gününü almaktadır.
 

 


İADE TALEBİM KABUL EDİLDİ BUNDAN SONRA NE OLACAK?

İade ile ilgili prosedürleri yerine getirip tarafımıza yolladığınız ürün, elimize ulaştığında ilgili birimlerce incelenecek ve iadesi için onay verilecektir. Bu süreç ortalama 2-5 iş gününü almaktadır. Kredi kartı ile verilen siparişlerde ödeme iadeleri ortalama 2-5 iş günü içerisinde gerçekleşmekte ve yapmış olduğunuz ödeme tutarı kredi kartınıza yatırılmaktadır. Tarafımızdan ödeme iadesi yapılan işlemlerin güncel kredi kartı ekstrelerine yansıması bankalara göre ortalama 1-3 iş günü sürmektedir. Bu süreç içerisinde ForeverNew'un hiçbir şekilde etkisi yoktur, sürenin uzaması halinde bankanız ile irtibata geçmeniz gerekmektedir. Havale/eft ile verilen siparişlerin ödeme iadeleri için, ürünüzün iptali onaylandığı tarihte müşteri temsilcilerimiz size üyelik sayfanızda bulunan iletişim bilgilerinden yararlanarak ulaşacaklar ve banka hesap bilgilerinizi isteyeceklerdir. Sizden banka hesap bilgilerinizin alınmasına istinaden ödeme iadeniz ortalama 2-5 iş günü içerisinde yapılacaktır. 

 

İADE TESLİMAT ADRESİ

Saide Tekstil Merkez Mahallesi Yalçın Koreş Cd. Arifağa Sk. No:25 Yenibosna/ Bahçelievler/İstanbul