İade

İademi nasıl yapacağım?
Ürünlerinizi kullanılmamış olmak koşuluyla, tüm aksesuarları ve orijinal faturası ile birlikte eksiksiz bir şekilde 30 gün içerisinde ücretsiz olarak iade edebilirsiniz. Online mağazadan alınan ürünlerin iadesi yalnızca online sitemiz üzerinden yapılabilir.
Ürün iade şartları nelerdir?
İade süremiz 30 gündür ve bu sürenin aşılmaması gerekmektedir.
Müşteri ürünü, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür. Dolayısıyla ürünün orjinal ambalajı hasar görmemiş, kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş haliyle tarafımıza yollamanız gerekmektedir.
Ürünün satış faturasını mutlaka göndermeniz ve fatura arkasında bulunan ürün iade bölümünü doldurmanız gerekmektedir.
Eğer ürünün faturası kurumsal ise, iade işlemi için kurumun düzenlemiş olduğu, kargo payı dahil edilmeden, "Ürün Birim Fiyatı + KDV" şeklinde kesilmiş bir iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri iade faturası kesilmediği takdirde alınamamaktadır.
Hijyen dolayısı ile küpe iadesi yapılmamaktadır.
Ürün iadesini nasıl gerçekleştiririm?
Ürün faturasının arkasındaki iade formunu eksiksiz olarak doldurunuz. İade formu doldurulmuş faturayı ürün ile birlikte , anlaşmalı olduğumuz Yurtiçi Kargo aracılığıyla ücretsiz olarak Merkez Mahallesi Yalçın Koreş Cad. Arifağa Sok. No:25 Yenibosna / Bahçelievler/İstanbul adresine gönderiniz. Yurtiçi kargo dışındaki kargo firmaları ile gönderilen iadelerin kargo ücreti müşterimize aittir.
İadeniz öncelikle Forever New müşteri temsilcileri tarafından incelenecek, yukarıda belirtilen şartlara uygun olup olmadığı araştırılacaktır.
Ürününüz tarafımıza ulaştıktan sonra 2-5 iş gününü içinde iadesi için onay verilecektir.
Kredi kartı ile verilen siparişlerde ödeme iadeleri ortalama 2-5 iş günü içerisinde gerçekleşmekte ve yapmış olduğunuz ödeme tutarı kredi kartınıza seçtiğiniz ödeme şekline göre yatırılmaktadır. Tarafımızdan ödeme iadesi yapılan işlemlerin güncel kredi kartı ekstrelerine yansıması banka prosedürlerine göre ortalama 1-3 iş günü sürmektedir.
Forevernew.com.tr'den almış olduğum ürünleri istediğim Forever New mağazasına iade edebilir miyim?
İnternet sitemiz üzerinden alınan ürünlerin iadesi mağazalardan yapılamamaktadır; bu ürünlerin iadesi yalnızca online mağazamızdan gerçekleştirilebilir.
Ürünü nasıl değiştireceğim?
İnternet mağazamızdan almış olduğunuz ürünlerin değişimlerinde stok revize edemediğimizden dolayı değişim yapılamamakta, ürünler iade alınmaktadır. Ürününüzün iade işlemini başlatıp sitemizden yerine almak istediğiniz ürünü satın alabilirsiniz.
Ürünü iade ettikten sonra param ne zaman hesabıma geçer?
Ürününüz iade depomuza ulaştıktan sonra müşteri hizmetleri tarafından incelenmektedir. İadesi kabul edilen ürünün bedeli bankanıza bağlı olarak 1-3 iş günü içerisinde ödeme şeklinize göre hesabınıza yatırılmaktadır. Müşterinin ürünü iade etmesi veya alışverişinden cayması halinde, iade edilen ürün tarafımıza ulaştığı andan itibaren on (10) gün içerisinde ürün bedeli iade edilir.
Siparişimin ödemesini taksitli olarak gerçekleştirdim, ürün bedeli iadesi de taksitli mi olacak?
İadeniz ödemenizi gerçekleştirdiğiniz şekilde olacaktır. Ödemenizi ''kredi kartı taksitli'' seçeneği ile yaptığınız takdirde ürün bedeli bankanız tarafından taksit adeti kadar bölünerek her ay kredi kartınıza iade edilecektir. Bu prosedür; Forever New tarafından değil bankanız tarafından belirlenmiştir. Kredi kartı ile yapmış olduğunuz işlem bankalara göre değişmektedir ve ortalama 1-3 iş günü içinde ekstrelerinize yansır.
Satın aldığım ürünü iade ettikten sonra kullanmış olduğum kupon kodları hesabıma geri yüklenir mi?
Siparişinizde kullandığınız indirim kuponu varsa, iade işlemi dolayısıyla iade edilmektedir.
Elime geçen ürün kusurlu, ne yapmam gerekiyor?
Ürünü iade süresi içinde iade formunu doldurarak tarafımıza göndermeniz halinde gerekli kontroller yapıldıktan sonra ürünün iadesi yapılacaktır.
İade teslimat adresi neresidir?
Saide Tekstil - Forever New Merkez Depo
Merkez Mahallesi Yalçın Koreş Cad. Arifağa Sk. No:25 Yenibosna/ Bahçelievler/İstanbul